Kontakt telefoniczny Service

Ile kosztuje leczenie raka

ile kosztuje leczenie raka

Choroba nowotworowa może przydarzyć się każdemu z nas. Zachorować na raka mogą młodzi i starsi, biedni i bogacze, niezależnie od stylu życia. Ile kosztuje leczenie raka? Dość sporo. Faktem jest, że w Polsce, co roku, na nowotwór umiera ponad 80 000 ludzi. Nowotwory stanowią drugą, zaraz po chorobach układu krążenia, przyczynę śmierci w naszym kraju. Ponadto zachorowalność stale rośnie na co duży wpływ ma zaniedbywanie profilaktyki. Odpowiadając na pytanie, ile kosztuje leczenie raka trzeba przyznać, że dużo. Na terapie onkologiczne przeznaczane jest co roku około 10 procent budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia. Pieniądze przeznacza się na terapie onkologiczne – leczenie szpitalne, chirurgię, chemioterapię itd.

Ile kosztuje leczenie raka?

ile kosztuje leczenie raka, niekonwencjonalne metody leczenia raka

Na jednego chorego przeznacza się około 10 000 zł. Średni koszt samej chemioterapii wynosi ponad 13 000 zł. Pamiętajmy także o tym, że koszty nowotworów to nie tylko samo leczenie, ale także dodatkowe wydatki przeznaczane na takie kwestie jak: leki osłonowe, koszty badań (np. tomografii), odpowiednia dieta, koszty dojazdów oraz inne, niespodziewane wydatki. Nowotwór jest potężnym nadwyrężeniem budżetu domowego. Nie wolno nam zapomnieć także o najważniejszym z wydatków, czyli o utracie potencjalnych zarobków, gdyż chory na raka zazwyczaj nie jest w stanie pracować. W internecie znajdziemy bardzo dużo zapytań dotyczących tego, ile kosztuje leczenie raka. Jednakże należy także pamiętać o tym, że koszty terapii uzależnione są od jej długości oraz podatności chorego na leczenie.

ile kosztuje leczenie raka

Ile kosztuje leczenie raka piersi? To co stanowi największy problem finansowy dla osób, które dowiedziały się, że są chore na raka, uzależnione jest od rodzaju nowotworu danej osoby i ogólnego stanu jej zdrowia. Niekiedy jesteśmy zmuszeni do przerwania pracy. Korzystną sytuacją jest ta, w której idziemy na zwolnienie lekarskie i nadal otrzymujemy wynagrodzenie, jednakże nie zawsze się tak dzieje. Poza tym to ile kosztuje leczenie raka nie kończy się jedynie na kosztach samej terapii. Bardzo często zdarza się, że ośrodki, w których podawana jest chemia czy też radio terapia leżą daleko od naszego miejsca zamieszkania, do kosztów dochodzą się także pieniądze, które musimy wydać na dotarcie do ośrodka.

Czasami musimy wydać także pieniądze na nocleg, gdyż nie możemy tego samego dnia wrócić do domu. Ile kosztuje leczenie raka uzależnione jest także od kosztu opatrunków, które niejednokrotnie sprawiają, ze większość osób po kilku miesiącach korzysta z pomocy rodziny bądź fundacji.

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie ile kosztuje leczenie raka. Uzależnione jest to od wielu czynników, takich jak, stan zdrowia przed zachorowaniem czy rodzaj nowotworu, który nas dotknął. Ile kosztuje leczenie raka? Koszt dla każdej osoby tak naprawdę będzie inny. Terapia różni się zarówno długością, jak i zastosowanymi medykamentami. Wszystko uzależnione jest tylko i wyłącznie od naszej osoby oraz rodzaju terapii na którą się zdecydujemy.

Co roku mnóstwo osób szuka odpowiedzi na pytanie ile kosztuje leczenie raka . Jednakże prawda jest taka, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To, ile kosztuje leczenie raka, uzależnione jest od organizmu pacjenta, rodzaju nowotworu na który choruje, a także terapii, którą wybrał.

Ile kosztuje leczenie raka? Odpowiedź na to pytanie nie będzie jednakowa dla wszystkich pacjentów onkologicznych. Różnego rodzaju nowotwory i różne terapie generują za sobą rozmaite wydatki. Ile kosztuje leczenie np. raka piersi? Tu największym kosztem jest mastektomia, protezy oraz specjalistyczna bielizna. Dla chorych ze stomią odpowiedź na pytanie ile kosztuje leczenie raka także będzie inna – jeden woreczek stomijny to koszt około 10 zł.

Nasz budżet domowy może mocno nadwyrężyć także zakup leków przy długim leczeniu ambulatoryjnym. Chorzy często szukają tańszych zamienników leków bądź nie realizują recept. Ograniczeniu ulegają takie zakupy, jak leki osłonowe, regulujące ciśnienie czy psychotropowe. Chorzy najczęściej rezygnują z leków należących do grupy nierefundowanych.

Ile kosztuje leczenie raka? To pytanie spędza sen z powiek wszystkim pacjentom onkologicznym i ich rodzinom. Koszty nie ograniczają się jedynie do terapii onkologicznej. Odpowiadając na pytanie ile kosztuje leczenie raka musimy wziąć pod uwagę także leki przyjmowane po zakończeniu leczenia. Mają one zapobiec przerzutom. Ile kosztuje leczenie raka to pytanie na, które nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi, gdyż koszt uzależniony jest od rodzaju nowotworu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta. Przykładowo, pacjentka chora na raka piersi po zakończonej terapii przez dwa, trzy lata musi przyjmować lek zapobiegający przerzutom do kości co generuje dość duże kwoty.

Ile kosztuje leczenie raka szyjki macicy? W leczeniu raka szyjki macicy główną rolę odgrywa leczenie chirurgiczne.  Operacja daje najlepsze wyniki. We wczesnym stadium zaawansowania, u młodych kobiet, które pragną zachować płodność lekarze decydują się na usunięcie szyjki i węzłów chłonnych miednicy. Ile kosztuje leczenie raka w ten sposób? Trudno oszacować koszty samej operacji oraz następującej po niej radio bądź chemioterapii

Ile kosztuje leczenie raka?- pomoc finansowa z zewnątrz

Koszty leczenia są drogie. Przez to pytanie „Ile kosztuje leczenie raka?” jest tak uporczywe i często wraca. W dodatku tradycyjna refundacja nie pokrywa zawsze wszystkich kosztów usług oraz leków. W Polsce nawet ilość wszystkich leków zatwierdzonych przez Europejskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej nie jest refundowana. Przez to „Ile kosztuje leczenie raka?” staje się tak istotne. Dlatego też może trzeba sobie poradzić samemu ze swoim własnym budżetem?

Przed usłyszeniem diagnozy, aby nie martwiło nas „Ile kosztuje leczenie raka?” warto pomyśleć nad ubezpieczeniem NNW. Do polisy ubezpieczeniowej należy dołączyć Onkopensę, dzięki temu na wypadek zdiagnozowania raka otrzyma się potrzebne środki. Oni zazwyczaj wiedzą „Ile kosztuje leczenia raka”?, dlatego też wspomogą finansowo w zakresie pobytu szpitalu i leczenia onkologicznego, operacji, chemioterapii i radioterapii i nie tylko.

Pomoc finansową można także uzyskać od ZUS. Na przykład osobie ubezpieczonej chorobowo przysługuje 80% wynagrodzenia, które zarabiała wcześniej. Można także uzyskać świadczenie rehabilitacyjne, jeśli nie jest się zdolnym do pracy. ZUS także wypłaca świadczenia z tytułu niezdolności do pracy, rentę socjalną oraz dodatek pielęgnacyjny. To również może być niewystarczające i nie uspokoić tego, nurtującego pytania „Ile kosztuje leczenie raka?”.

Odpowiedzą na pytanie „Ile kosztuje leczenie raka?” mogą być różne portale lub fundacje. Przykładem może być Onkofundusz, który zrzesza grupę darczyńców. Pacjenci mogą uzbierać tam środki na „walkę z rakiem”. Konkretnie, na wybrany przez siebie uzasadniony cel związany z leczeniem onkologicznym. Z kolei, znaną fundacją jest Rack off, która nie tylko wspiera finansowa, lecz również pomaga w zakresie dietetyki, psychoterapii, socjoterapii. Warto mieć nadzieję, że to własnie zmniejszy intensywność pytania „Ile kosztuje leczenie raka?