Kontakt telefoniczny Service

Leczenie raka bez chemii

Leczenie raka bez chemii jest możliwe. Oczywiście zależy ono, w dużej mierze, od rodzaju nowotworu. Zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi przez nas rozwiązaniami.

leczenie raka bez chemii

Chemioterapia jest jedną z najskuteczniejszych metod w walce z komórkami nowotworowymi. Jednakże jej skutki uboczne są uciążliwe, dodatkowo nie jest powiedziane, że chemia musi zadziałać na każdego. Celem każdej terapii przeciwnowotworowej jest wyleczenie raka. Czy da się przeprowadzić leczenie raka bez chemii?

Chemioterapia to systemowe leczenie nowotworu z zastosowaniem leków cytostatycznych. Działają one na cały organizm, a ich głównym zadaniem jest niszczenie komórek zmienionych nowotworowo, które różnią się od tych zdrowych wysoką frakcją wzrostową. Niestety cytostatyki niszczą także, w mniejszym stopniu, zdrowe komórki organizmu. Z powodu skutków ubocznych towarzyszących chemii coraz więcej osób decyduje się na poszukiwanie sposobów na leczenie raka bez chemii.

leczenie raka bez chemii

Do alternatywnych metod leczenie raka bez chemii zaliczają się takie terapie, jak terapia fotodynamiczna PTD, terapia wirusami onkologicznymi, hipertermia, wlewy dożylne, można także zastosować niskodawkowaną chemioterapię potęgowaną insuliną. Większość z tych to jednakże terapie wspomagające i nie zastąpią konwencjonalnego leczenia.

Zalety leczenie raka bez chemii:

leczenie raka bez chemii

Terapia nanotherm jest jedną z metod na leczenie raka bez chemii. Zazwyczaj, standardowo stosowaną metoda leczenia nowotworów złośliwych jest resekcja po której następuje chemioterapia bądź radioterapia. Jednakże, złośliwe glejaki mają zazwyczaj rozlany i naciekający charakter przez co są słabo odgraniczone od zdrowej tkanki, utrudnia to usunięcie ogniska choroby przez co ryzyko nawrotu jest o wiele większe. Leczenie raka zależy od indywidualnego stanu pacjenta oraz przebytego dotychczas leczenia.

NanoTherm to terapia, która opiera się na wykorzystaniu nanocząsteczek. Leczenie raka bez chemii opierające się na terapii NanoTherm polega na wprowadzeniu, bezpośrednio do guza mózgu roztworu, w którym znajdują się nanocząsteczki tlenku żelaza. Mają one bardzo małą średnicę i są drobno rozproszone w wodzie. Następnie, za pomocą urządzenia Nanoactivator (wykorzystuje zmienne pole magnetyczne) wprowadzone do mózgu cząsteczki są lokalnie podgrzewane. Właściwie dobrana temperatura niszczy bądź trwale uszkadza komórki nowotworowe, które przetrwały zabieg operacyjny, ale nie uszkadza zdrowych struktur. Poddane terapii Nanotherm komórki rakowe stają się również bardziej wrażliwe na stosowaną równolegle radioterapię lub chemioterapię. Nieinwazyjne leczenie raka z pewnością ma pozytywny wpływ na cały nasz organizm.

Chemioterapia jest metodą bardzo inwazyjną. Można przyrównać ją do niszczenia fortecy za pomocą ciężkiego sprzętu. Alternatywą dla klasycznej chemii jest terapia celowana, która pozwala nam na wykorzystanie słabego punktu nowotworu i leczenie raka bez chemii.

Szybko rozwijającą się metodą leczenie raka bez chemii jest immunoterapia. W ostatnich latach odnosi ona ogromne sukcesy. Z punktu widzenia mechanizmu jest to najbardziej naturalna metoda leczenia. Jej cel to spowodowanie, by układ odpornościowy pacjenta sam atakował komórki nowotworowe. A osiąga się to w niejeden sposób. Pozwala nam na leczenie raka bez chemii.

To nie jedyna z metod, które stanowią leczenie raka bez chemii. Interesującą metodą z punktu medycznego jest terapia fotodynamiczna. Polega na wstrzyknięciu zastrzyku z lekiem, który jest wrażliwy na specjalny rodzaj światła. Warto mieć to na uwadze, że lek również przedostaje się do zdrowych komórek, lecz w tych nowotworowych zostaje on znacznie dłużej. Po upływie czasie kiedy, leku już nie będzie w zdrowych komórkach lekarz skieruje odpowiedni rodzaj światła w miejsce, w którym są komórki rakowe. Wtedy lek zamienia się w substancję, która niszczy nowotwór.

Warto jednak pamiętać, że to leczenie raka bez chemii może również zaatakować komórki zdrowe, choć ograniczone jest to naprawdę do minimum.

Inne leczenie raka bez chemii polega na tak zwanej kriochirurgii. Dokładnie wygląda to tak, że do igły (kriosondy), wpompowany jest bardzo zimny gaz, który ma na celu zamrozić komórki rakowe. Proces podczas operacji wykonuje się kilka razy. Operacja „leczenie raka bez chemii” sposobem kriochirurgii stosowana jest jako podstawowe leczenie lub uzupełniające. W podstawowym leczy się zazwyczaj takie nowotwory jak rak płuc, rak kości, rak prostaty. Trzeba przyznać, że to bardzo innowacyjne leczenie raka bez chemii.

W świecie medycyny również występuje metoda leczenia raka ciepłem. Używana jest ona do niewielkich obszarów komórek rakowych. W dodatku jest to metoda uzupełniająca, dlatego też leczenie raka bez chemii w tym przypadku jest niemożliwe.

Leczenie raka bez chemii możliwe jest również dzięki hormonoterapii. Kiedyś stosowano ją głównie podczas leczenia paliatywnego, lecz obecnie stosuje się we wczesnej fazie choroby nowotworowej. Hormonoterapia to metoda farmakologiczna. Polega na tym, że hormony docierają do komórek, które wiązane są przez te komórki, po czym następuje ich aktywacja lub blokada przez hormony. Warto wspomnieć, że takie leczenie raka bez chemii daje niską toksyczność oraz mniejsze efekty uboczne w porównaniu do chemii. Leczenie hormonalne stosowane jest głównie podczas leczenia raka piersi, raka prostaty, tarczycy i wielu innych nowotworów.

Leczenie chorób nowotworowych to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny. Każdego roku pojawiają się nowe metody pozwalające na całkowite wyleczenie pacjentów onkologicznych bądź przedłużenie im życia.

Leczenie raka bez chemii jest nowatorską metodą, która daje nam coraz więcej alternatyw. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami leczenia raka bez chemii.

Leczenie raka bez chemii – czy daje efekty? Wszystko zależy od etapu rozpoznania choroby, występowania przerzutów oraz wcześniejszego leczenia. Leczenie raka bez chemii nie jest cudownym remedium po które powinniśmy sięgać w przypadku, gdy metody konwencjonalne zawiodą, jednakże może stanowić wsparcie dla naszego organizmu w tym trudnym czasie. Leczenie raka bez chemii jest najbardziej efektywne w przypadku pacjentów u których nowotwór był w początkowym stadium i nie był rozsiany po całym organizmie. Jednym z najważniejszych elementów w walce z rakiem jest to, by odpowiednio wcześniej podłączyć wszystkie dodatkowe możliwości leczenia do tego, co robi medycyna szkolna. Najlepszym wyjściem jest więc połączenie metod konwencjonalnych z niekonwencjonalnymi.

W najbardziej prestiżowym czasopiśmie medycznym Lancet Oncology opublikowana treść artykułu jest zatrważające. Grupa naukowców z Public Health England Cancer Research z Wielkiej Brytanii zebrali dane chorych na nowotwory, którzy zmarli aż 30 dni od rozpoczęcia chemioterpia. Okazało się, że 50% zmarło nie z powodu nowotworu, lecz przez chemioterapię. Dr Jem Rashbas z tego ośrodka badawczego uważa, że chemioterpia jest istotnym elementem leczenia raka, lecz może przynieść tragiczne skutki. Dlatego w niektórych przypadkach  warto zastanowić się nad leczeniem raka bez chemii.

Zachęcamy do przejrzenia informacji na temat leczenie raka bez chemii!