Kontakt telefoniczny Service

Niekonwencjonalne metody leczenia raka

niekonwencjonalne metody leczenia raka

Badania mówią, że nawet co drugi pacjent chorujący na nowotwór decyduje się na skorzystanie z niekonwencjonalne metody leczenia raka. Przyczyn tej decyzji może być wiele, a zaliczają się do nich strach przed skutkami ubocznymi terapii, obawa przed śmiercią, a także ograniczone środki medycyny konwencjonalnej. Czy niekonwencjonalne metody w terapii raka są skuteczne?

Alternatywne metody proponowane są poza nurtem medycyny konwencjonalnej i akademickiej. Wiele niekonwencjonalnych metod ma swoje źródła w wielowiekowej tradycji. Niekonwencjonalne metody leczenia raka mogą kosztować majątek, być bezużyteczne i szkodzić. Jednakże istnieją także takie, które łagodzą objawy, działają przeciwbólowo, a niekiedy nawet wspomagają leczenie. Po takie metody najczęściej sięgają pacjenci, którym lekarze nie są już w stanie pomóc.

Skuteczność niekonwencjonalne metody leczenia raka można zweryfikować na stronie Polska Liga Walki z Rakiem. Niekonwencjonalne metody mogą być bowiem dobrą alternatywą dla medycyny konwencjonalnej opartej w dużym stopniu na chemioterapii i radioterapii.

niekonwencjonalne metody leczenia raka

Jednym z niekonwencjonalne metody leczenia raka jest witamina C, która jest składnikiem odżywczym znajdującym się w pożywieniu oraz suplementach diety. Witamina C jest antyoksydantem oraz odgrywa kluczową rolę w tworzeniu kolagenu. Niekonwencjonalne metody z wykorzystanie witaminy C podawane są we wlewach dożylnych lub doustnie. W przypadku podawania dożylnego stężenie witaminy C we krwi może być znacznie wyższe niż przy tej samej ilości witaminy C podawanej doustnie. Badania laboratoryjne wykazały, że duże dawki witaminy C mogą spowalniać wzrost i rozsiew komórek raka prostaty, wątroby oraz trzustki. Niekonwencjonalne metody leczenia raka z wykorzystaniem witaminy C blokują wzrost guzów w niektórych modelach raka.

Witamina C podawana dożylnie wpływa na poprawę jakości życia, poprawę w funkcjonowaniu fizycznym, psychicznym oraz emocjonalnym. Niekonwencjonalne metody leczenia, odpowiednio dobrane, mogą nam przynieść zadziwiające efekty. Dodatkowo, niekonwencjonalne metody są o wiele mniej obciążające dla naszego organizmu od medycyny konwencjonalnej. Z tego też powodu warto zastanowić się nad możliwymi alternatywami i wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do naszego organizmu oraz rodzaju nowotworu, na który cierpimy.

niekonwencjonalne metody leczenia raka

Czym są niekonwencjonalne metody leczenia raka? Termin ten obejmuje przede wszystkim medycynę naturalną, czyli techniki, które są w niewielkim stopniu uwzględniane przez medycynę konwencjonalną. Pojęcie niekonwencjonalnych metod obejmuje zatem szerokie spektrum terapii poczynając od homeopatii, wysokich dawkach witamin, a kończąc na modyfikacjach diety.

Jakie są niekonwencjonalne metody leczenia raka?

Istnieje wiele niekonwencjonalne metody leczenia raka. Tylko od pacjenta zależy czy chce zdać się na medycynę tradycyjną i poddać chemioterapii, radioterapii czy też hormonoterapii. Czy może woli wykorzystać jeden z niekonwencjonalne sposoby leczenia raka. Żaden sposób leczenia nie zagwarantuje nam 100% pewności co do powodzenia całej kuracji. Niekiedy warto wypróbować kilka sposobów, bądź połączyć metody niekonwencjonalne z medycyną konwencjonalną.

Zwracanie się ku niekonwencjonalne metody leczenia raka jest zrozumiałe w przypadku chorych, u których zawiodły już dostępne metody konwencjonalne. Każdy pacjent, a także jego rodzina poszukują nadziei i pomocy w sytuacjach, które wydają się być beznadziejne. Niekonwencjonalne metody leczenia raka bardzo często zastępują nieskuteczne leczenie tradycyjne. Jednakże nie można pozwolić na to, aby niekonwencjonalne metody leczenia raka całkowicie zastępowały terapię tradycyjną. Często zdarza się to w przypadku terapii zaawansowanych nowotworów złośliwych, których leczenie wymaga od nas cierpliwości i wytrwałości.

Niekonwencjonalne metody leczenia raka to sposoby, których stosowanie nie znalazło poparcia bądź nie zostało do końca uznane w badaniach naukowych. Popularność niekonwencjonalne metody leczenia raka wynika z wielowiekowej tradycji oraz ich pozytywnego wpływu na organizm pacjenta. Warunkiem skuteczności niekonwencjonalne metody leczenia raka jest zachowanie odpowiednich zasad oraz dobór właściwych metod alternatywnych.

Niekonwencjonalne metody leczenia raka to nie tylko medycyna alternatywna, ale także nowoczesne metody, o których wielu pacjentów jeszcze nie słyszało. Do jednej z nowszych metod zalicza się terapia protonowa. Jak ona działa?W cyklotronie dochodzi do rozpędzenia protonów do prędkości odpowiadającej połowie prędkości światła, generując tym samym ogromną ilość energii. Z tego też powodu cyklotron jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi w kierunkowej radioterapii. Tego typu niekonwencjonalne metody leczenia raka pozwalają na skierowanie skoncentrowanej wiązki w wybrany fragment tkanki wewnątrz ciała bez ryzyka naświetlenia obszaru dookoła.

To niejedyne popularne niekonwencjonalne metody leczenia raka. Do takich należy też metoda soków Gersona. Wymyślona została ona przez niemieckiego lekarza ponad pół wieku temu. W niej zaleca się stosowanie niskotłuszczowej diety, wolnej od soli i mięsa, obfitującej w soki i warzywa. Wobec tego ostatniego zalecenia powinno się pić 13 szklanek wyciskanych soków w godzinnym odstępie. Wszystkie te elementy mają za zadanie zmniejszyć nadmierny stosunek sodu do potasu, który przyczynia się według Gersona do zmian nowotworowych.

Tego typu metodą obejmująca niekonwencjonalne metody leczenia raka jest stosowanie amigdaliny (witaminy B17), która naturalnie znajduje się w pestkach lub nasionach owoców między jabłkach, wiśniach, morelach. Występuje ona także w formie suplementu. Warto wspomnieć o samym procesie działania tej substancji na komórki rakowe. Amigdalina metabolizowana jest między innymi do rodnika cyjanku, który według teorii zabija komórki nowotworowe. Dzieje się to za sprawą połączenia cyjanku z białkiem, to dzięki temu blokuje się pobieranie tlenu przez komórki. Teoria nie wspomina, że podczas tego procesu niszczone są również zdrowe komórki. Spożywanie suplementów z witaminą B17 może spowodować zatrucie, a spożywanie pestek na przykład moreli silną niestrawność.

Kolejną z takich metod jest środek chlorynu sodu. Zgodnie z teorią ma on właściwości bakteriobójcze, utlenia on również bakterie, wirusy i pleśń. Stosowany jest także jako odczynnik chemiczny w laboratoriach. W niektórych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci. To pokazuje jak niekonwencjonalne metody leczenia raka, potrafią być niebezpieczne.

Co powoduje, że niekonwencjonalne metody leczenia raka są tak rozpowszechnione?

Po pierwsze niekonwencjonalne metody leczenia raka są skutkiem wspomnianej już obawy przed działaniem ubocznym chemioterapii i radioterapii. Według konkretnych powodów to pacjenci chcą na pierwszym miejscu poprawić układu odpornościowego, dalej samopoczucie, zmniejszyć stres, poprawić tolerancje leczenia, zmniejszyć działania niepożądane.

Warto dodać, że niekonwencjonalne metody leczenie raka są oparte również na niektórych badaniach naukowych. Promuje między innymi je Narodowy Instytut Raka ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce za pośrednictwem tego instytutu niekonwencjonalne metody leczenia raka rekomendowane jest przez Polską Ligę Walki z Rakiem. Choć warto mieć na uwadze, że to tylko niektóre metody są polecane, do których i tak trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem.

Jakie niekonwencjonalne metody leczenia raka są najbardziej popularne?

Według ankiety przeprowadzonej w amerykańskich szpitalach onkologicznych na ramach czasopisma Jama Oncology najpopularniejsze niekonwencjonalne metody leczenia raka to wszelkie preparaty ziołowe, z kolei najmniej te metody poszukiwane u uzdrowicieli, energoterapeutów i hipnotyzerów.

Przede wszystkim popularne zioła to niekonwencjonalne metody leczenia raka, które przeciwdziałają kardiotoksyczności, jaką wywołuje chemioterapia i radioterapia. Do tych należą między innymi miłorząb japoński, bez czarny, szałwia czerwonokorzeniowa, bazylia, tymianek, oregano. Do innych ziół, które stanowią niekonwencjonalne metody leczenie raka do nich wlicza się kwiat nagietka, ziele pokrzywy, ziele ruty, korzeń mniszka.