Kontakt telefoniczny Service

IPT

IPT

Niskodawkowana chemioterapia potęgowana insuliną

Niskodawkowa terapia insulinowa (IPT) pozwala uniknąć nieprzyjemnych efektów ubocznych klasycznej chemioterapii. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu niskich dawek chemioterapii lub chemioterapii naturalnej. Ten znacząco łagodniejszy wariant tradycyjnej chemioterapii, bez wielu z efektów ubocznych, nazywany jest Niskodawkową Terapią Insulinową lub IPT (Insulin Potentiation Therapy). Substancje chemioteraupeutyczne podawane są po injekcji insuliny

Jak właściwie działa metoda „chemioterapia bez skutków ubocznych”?

Insulina służy do transportu składników odżywczych z krwi do komórek. W przypadku, gdy nie ma jej w
wystarczającej ilości może skutkować to ich niedoborem. Insulina nie tylko pomaga w transporcie składników odżywczych, ale również leków. Z tego powodu, chemioterapię można zastosować w mniejszych dawkach, bo wraz z insuliną leki cytostatyczne w sposób bardziej efektywny dostarczane są do organizmu. Używa się wtedy tylko 10- 20% tych leków, dlatego znacznie zmniejszone są ich skutki uboczne. Przez to w porównaniu ze standardowym leczeniem skutki są naprawdę małe. Dzięki temumożna ją określić jako chemioterapia bez skutków ubocznych. Pacjent może otrzymać wtedy nawet raz albo dwa chemioterapię w tygodniu. Z kolei, w przypadku standardowej chemioterapii trzeba odczekać aż do 6 tygodni pomiędzy dawkami.

Jak wygląda procedura leczenia „chemioterapia bez skutków ubocznych” z zastosowaniem insuliny

Przed spotkaniem wstrzyknięcia insuliny. Należy dokonać anamnezji oraz wyboru leków chemioterapeutycznych. Na wizytę należy przyjść na pusty żołądek. Kiedy lekarz wstrzyknie insulinę komórki zaczynają się otwierać. Po tym jak insulina rozprowadzi się po krwi podawane są odpowiednie leki cytostatyczne. Na koniec lekarz daje pacjentowi napój cukrowy, po czym wstrzykuje glukozę. Jest to konieczne, aby cukier wrócił do normy po wcześniejszym wstrzyknięciu insuliny. Po powrocie do domu pacjent powinien spożywać lekkie posiłki oraz dużo odpoczywać.

 Zalety:

 • Możliwe zmniejszenie dawki cytostatyków
 • Zachowanie komfortu życia
 • Forma terapii celowanej, działającej bezpośrednio na komórki rakowe
 • Hamuje całokwicie lub opóźnia powstawanie odporności na cytostatyki
 • Niewielkie skutki uboczne
 • Zapobiega powstawaniu kachexii nowotworowej
 • IPT można stosować z użyciem innych terapeutyków niż cytostatyki (np. Artesunat, Curcumina, Amygdalina, Resweratrol, 6 Shageol)
 • Niskodawkowaną chemioterapię potęgowaną insuliną stosuje Centrum Hipertermii w Hannoverze

https://www.hyperthermie-zentrum-hannover.de/niedrig-dosierte-therapie-ipt
chemioterapia bez skutków ubocznychIntensywne leczenie przeciwnowotworowe skutecznie niszczy komórki raka, jednakże jego toksyczność może powodować wiele uciążliwych efektów ubocznych oraz osłabiać organizm pacjenta. Czy da się przeprowadzić chemioterapia bez skutków ubocznych? To oczywiście zależy od organizmu pacjenta oraz jego wytrzymałości. Niskodawkowa terapia insulinowa (IPT) pozwala uniknąć nieprzyjemnych efektów ubocznych klasycznej chemioterapii. Dodatkowo warto także, w celu przeprowadzenia chemioterapia bez skutków ubocznych, stosować się do podanych przez lekarza zasad żywienia oraz właściwego doboru produktów. Niektóre produkty spożywcze mogą bowiem nasilić skutki uboczne chemioterapii.
chemioterapia bez skutków ubocznychW trakcie terapii onkologicznej w organizmie chorego dochodzi do szeregu zmian metabolicznych, fizycznych oraz psychicznych. Niskodawkowa terapia insulinowa pomaga w osiągnięciu chemioterapia bez skutków ubocznych.  Na każdym etapie postępowania terapeutycznego chory powinien być jak najlepiej odżywiony. W wyniku leczenia pacjenci z nowotworem zmagają się najczęściej ze spadkiem lub wzrostem masy ciała, nudnościami i wymiotami, zaparciami, biegunką, utratą apetytu, zaburzeniami w odczuwaniu smaku, nadmierną suchością w jamie ustnej lub bardzo szybko czują pełne nasycenie po posiłku. Właściwie odżywiony organizm staje się silniejszym przeciwnikiem w walce o powrót do zdrowie, a żeby taki był warto zadbać o zminimalizowanie skutków ubocznych chemioterapii. Chemioterapia bez skutków ubocznych nie u każdego się sprawdzi jednakże warto rozważyć taką opcję.

Chemioterapia bez skutków ubocznych może przynieść nam wiele zalet i korzyści

chemioterapia bez skutków ubocznychChemioterapia bez skutków ubocznych to coś czego pragnie każdy pacjent onkologiczny, jednakże często zdarza się, że dotyczyć nas będzie przynajmniej jeden dyskomfort związany z leczeniem. Jednym z najczęstszych skutków ubocznych chemioterapii są zaparcia. Mówimy o nich wtedy, gdy wypróżniamy się rzadziej niż 3 razy w tygodniu. Mogą być spowodowane toksycznym oddziaływaniem chemioterapii, zmniejszoną aktywnością fizyczną, stresem bądź przyjmowaniem zbyt małej ilości błonnika. Aby chemioterapia bez skutków ubocznych w postaci zaparć mogła dojść do skutku musimy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Istnieją pewne grupy produktów spożywczych, które pomogą nam walczyć z tym problemem oraz powinniśmy eliminować te pokarmy, które niekorzystnie wpływają na pracę naszego przewodu pokarmowego. Chemioterapia bez skutków ubocznych w postaci zaparć przewiduje spożywanie dużej ilości warzyw i owoców bogatych w błonnik, potas, witaminy oraz składniki mineralne, a także picie od 2,5-3 litrów płynów dziennie.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat chemioterapia bez skutków ubocznych.

Chemioterapia bez skutków ubocznych jest możliwa przy odpowiednim doborze środków.

chemioterapia bez skutków ubocznychTemat chemioterapia bez skutków ubocznych jest ciekawy dla wszystkich pacjentów onkologicznych, gdyż te skutki uboczne mogą być naprawdę nieprzyjemne. Leczenie onkologiczne skierowane jest, przede wszystkim, na komórki nowotworowe. Jednakże skutki uboczne oraz toksyczność całej terapii dotyczą także zdrowych komórek. W organizmie człowieka jest wiele tkanek i narządów, których komórki nieustannie się dzielą i odnawiają. Chemioterapia bez skutków ubocznych ma pozytywny wpływ na cebulki włosów, a także błonę śluzową przewodu pokarmowego. Intensywnie odnawiają się ze względu na wiele pełnionych funkcji. To właśnie te komórki padają, obok komórek nowotworowych, ofiarą zastosowanego leczenia chemioterapią. Chemioterapia bez skutków ubocznych może mieć na nie zbawienny wpływ. Chemioterapia bez skutków ubocznych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają wrażliwy organizm bądź u których stosowanie inwazyjnych metod nie jest wskazane.

Zachęcamy do przeczytania informacji na temat chemioterapia bez skutków ubocznych!

Chemioterapia może nieść za sobą wiele niepożądanych skutków ubocznych. Mogą do nich należeć wymioty, wypadanie włosów, bóle głowy, ogólne osłabienie oraz wiele innych. Tradycyjna chemioterapia bez skutków ubocznych jest niemożliwa. To metoda najbardziej skuteczna, a jednocześnie leki używane w trakcie tego leczenia nie są selektywne i niszczą zarówno zdrowe, jak i chore komórki. Szczególnie te, które szybko się mnożą, czyli np. odpowiadające za porost włosów. Skutki mogą być różne, w zależności od rodzaju przyjmowanych lekarstw i indywidualnej odpowiedzi organizmu pacjenta. Jednakże mimo, że tradycyjna chemioterapia bez skutków ubocznych jest prawie, że niemożliwa możemy z powodzeniem łagodzić jej następstwa.

Czy chemioterapia bez skutków ubocznych jest możliwa? Jeśli mówimy o metodach konwencjonalnych jest to mało prawdopodobne. Chemioterapia bez skutków ubocznych polega na podawaniu leków zwanych cytostatykami, które całkowicie niszczą komórki nowotworowe lub hamują ich namnażanie. To metoda bardzo obciążająca nasz organizm, przynosi ze sobą wiele efektów ubocznych, takich jak, wymioty, wypadanie włosów, chudnięcie, bądź przeciwnie, nabieranie wody i opuchliznę. Leki używane w trakcie chemioterapii nie są selektywne, niszczą zarówno chore, jak i zdrowe komórki w naszym organizmie. Chemioterapię łączy się z innymi metodami leczenia onkologicznego. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat chemioterapia bez skutków ubocznych.

Chemioterapia bez skutków ubocznych (IPT) wśród typów
nowotworów i ich skuteczność potwierdzona badaniami

 • Rak okrężnicy
 • Rak prostaty
 • Rak piersi

Warto wiedzieć, że  chemioterapia bez skutków ubocznych może być stosowana z takimi metodami jak miejscowa hipertermia lub metodami z zakresu medycyny biologicznej.

Kuracja na raka – chemioterapia bez skutków ubocznych
Odkryj najskuteczniejsze dostępne do tej pory nowe metody leczenia raka. Nowe skuteczne metody leczenia raka – chemioterapia bez skutków ubocznych. Najnowsze badania pokazują, że nowe metody leczenia są skuteczniejsze niż konwencjonalne, a te nowe metody są również bardziej dostępne.

Leczenie raka – chemioterapia bez skutków ubocznych

Terapia-raka.pl oferuje dogłębny przegląd najpopularniejszych dostępnych na rynku terapii onkologicznych. Każdego dnia upewniamy się, że wiesz, czego się spodziewać po danym zabiegu i ile będzie kosztować. Skuteczne i bezpieczne leczenie raka z chemioterapia bez skutków ubocznych

Dokładamy wszelkich starań, aby być najbardziej rzetelną, przejrzystą i otwartą firmą w tej dziedzinie. Wszystkie nasze zabiegi są testowane klinicznie i spełniają najwyższe międzynarodowe standardy.